Her defasında Ana Sayfa

İletişim Bilgileri

Fevzipaşa Mh., Gazi Osman Paşa Cd No:79 35700 BERGAMA / İZMİR

T : 0 232 633 15 15
F : 0 232 632 83 34
M : 0 533 962 94 12
iletisim@cagdasmatbaa.com.tr

Promosyona Neden İhtiyaç Duyulur?

Firmalar artık pahalı reklam araçları kullanmadan kendilerini daha fazla kişiye, daha ucuz olarak tanıtmak için promosyonu tercih ediyor.

Yazılı basında ve televizyonda firmalarını tanıtıp markalaşmak isteyen üst düzey yöneticiler, bu reklamların çok pahalı olması ve günlük reklam olduğu için istenilen düzeyde hedef kitlesine ulaşamaması sebebiyle üzerilerinde kendi logolarının ve bilgilerinin olduğu saat, anahtarlık, kalem, usb bellek, ajanda gibi ürünleri müşterilerine dağıtarak, daha uzun bir süreçte reklam yapıp, daha fazla kişiye ulaşmayı amaçlıyor.

İşletmelerin marka bilinirliğini arttırmayı hedefleyen reklam sektörü, müşterilerinin bu amacını gerçekleştirebilmek için promosyon şirketlerine yöneliyor. Reklam sektörü dünyada çığ gibi büyüyen promosyon dünyasına, artık duyarsız kalmadığı gibi reklam tanıtım olarak promosyonu kullanıyor.

Yapılan araştırmalarda üstünde telefon numarası ve firma logosu olan bir anahtarlık veya bir kalem, gün içinde ortalama reklamın ulaşabildiği hedef kitlenin çok üstünde kişiye ulaşabiliyor.Bunu, yapılan binlerce anahtarlık, kalem veya ajanda ile düşündüğümüzde reklamlar gerçekten etkileyici bir duruma ulaşıyor. İngilizce 'Yükselmek' anlamına gelen promosyon dünyanın en etkili reklam aracıyken, Türkiye'de 1970'li yıllarda tanınmaya başlandı ancak 90'lı yıllarda Türkiyede de çıkışa geçen promosyon ürünleri, eşantiyon kavramını bitirerek çok güçlü bir reklam sektörü haline geldi.

Gazetelerin tiraj yükseltmek için başlattıkları kupon ve promosyon ürün dağıtımı gibi satış stratejilerinin çok fazla ses getirmesi sebebiyle, promosyonun ne kadar önemli bir satış taktiği olduğu büyük firmaların dikkatini çekti ve markalaşma adına promosyonu tercih etmeye başladılar.

Firmalar promosyon ürünleri seçerken, hayatın her alanına hitap eden sık kullanılan ürünleri tercih ederek, çok fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor, marka konseptine en uygun olan promosyon ürünü tercih ediyor.

Firmalar promosyon ürünleri seçerken, hayatın her alanına hitap eden sık kullanılan ürünleri tercih ederek, çok fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor, marka konseptine en uygun olan promosyon ürünü tercih ediyor.